Yaman Gezgin'i arıyorum...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zıplayan varillere öznel bir bakış: Yetilerin yetileri gerçek mi?

Zıplayan varillere öznel bir bakış: Yetilerin yetileri gerçek mi? Empty Zıplayan varillere öznel bir bakış: Yetilerin yetileri gerçek mi?

Mesaj  hiphop07 Cuma Mayıs 09, 2008 5:13 pm

Arkadaşlar Oradakı Yeni Başlıkları Ben Size Aktarıcam Smile

Saygıdeğer arkadaşım Prof. Bilgiç Hakyemez’in Yetiler hakkında yazdığı araştırmayı okudum. Araştırma demeye dilim varmıyor ya neyse. Daha çok atıştırmalık gibi olmuş. Bu gidişle biraz atışacağız sanırım. Dili de böyle kıvrak kullanabilen bir insanım. Evet.

Şimdi efendim, birçok noktayı es geçerek gerçek saçmalığı gözler önüne sermek istiyorum. Çünkü gerçekleri ortaya çıkarmaktır vazifem. Sayın Hakyemez diyor ki, Yetiler 600 kilo civarındaymış. Vallahi birtakım ünlemler kullanmak istemiyor değilim. Garip olan şu ki, bir hayvan hem 600 kilo olup hem nasıl çevik olabilir? Pes vallahi. Hayvan dedim, ama demeye dilim varmıyor. Neyse. Yine de hayvan olarak nitelendirmeye devam edelim, kafanız karışmasın.

600 kiloluk bir hayvan nasıl olur da koşar, atlar, zıplar? Olsa olsa kıyıya uzanır, kenara gelen sazanları falan yakalar ya da uyurken ağzına kuş konar. Benim araştırmalarıma göre Yetiler böyle 4-5 metre boyunda gayet uzun boylu, görkemli varlıklardır. Beslenmelerini de bu şekilde sağlarlar zaten. Ağaçlara gayet rahat bir şekilde ulaşabildikleri için o meyve senin, bu meyve benim, afiyetle yerler. Yetilerin yetileri sadece meyve yemekle de sınırlı kalmaz elbet. Alçaktan uçan kuşları, ağzında penir tutan kargaları, masal figüranlarını falan da rahatça yakalarlar.

Bir Yeti kafasına koyduğunu yapar, inatçıdır. Ama suyuna giderseniz, varını yoğunu paylaşır. Bu yüzden, hem insancıl hem hayvancıl, ahlak sahibi, çelik gibi sinirleri olan, çevik hayvanlardır. Öyle 600 kiloluk variller gibi değillerdir yani. Tembel tembel oturmayı sevmezler.

Yazımın başında bir dil sihirbazı olduğumdan bahsetmiştim. Bunu diğer makalelerimi okudukça daha iyi fark edeceksiniz. Sevgili dostum Bilgiç Hakyemez’e de buradan saygılarımı sunuyorum. İyi ki onun gibi sınırlı bir kelime haznesine sahip değilim.

Tekrar görüşmek üzere efendim, esen kalın…
hiphop07
hiphop07

- Similar topics