Yaman Gezgin'i arıyorum...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bu yazının sahibi kim?

3 posters

Bu yazının sahibi kim? Empty Bu yazının sahibi kim?

Mesaj  k3n4n C.tesi Mayıs 24, 2008 2:27 am

Efenim Evropalılar da Evropalılar!! Ne yapmış bu g..ü bo.lu evropalılar?? Enkizisyon tırsaklığından kurtulunca, 1492’de zaten Çinlilerin keşfettiği (ama kültürlerinde, varolan yerleri ‘yanlışlıkla’ keşfetmek ve daha sonra bu yerleri sömürmek, dinlerini zorla benimsetmek gibi ‘dahiyane’ buluşlar olmadığı için pek ilgilenmedikleri) Amerikayı buluyolar (herkesin bildiği ama nedense söylemediği gibi orayı çok daha önce bizim Kızılderili dediğimiz kitle bulmuştu bile zaten, günümüzden on binlerce yıl önce), üstüne bi de « Hindistan » zannediyolar ki sa..klar hala Amerikan yerlilerine Hintli (Indian) derler. Neyse, bu yeni kıtadan sakal geleceğini farkedince deniz olayına sardırıp, başka yerleri sömürmek için denize okyanusa saldırıyorlar ..
v.s boyle ilerliyor ve
Ama daha sonra Kropotkin (ki çok prens adamdır), tabiatta her türün aynı zamanda yardımlaştığını dayanıştığını filan bulmuş. Ama hala Darwin de Darwin derler.. Niye?? Kapitalizmin işine geliyo tabii..
Neyse konu denizbilim dağıtmayalım..

bütün bu yazıyı okuyunca aklıma prof.Bilgiç Hocamın yazdıkları geldi bu yazı ona ait olabilir diye düşündüm.. (html bir site ve bizim konulara yakın şeyler anlatılıyor)birde "Galapagos" un İspanyolca kaplumbağa olduğunu buldum bunu izmirli bir gezginin aynı bizim yaman bey gibi gezip gördükleri ve öğrendiklerini anlattığı bir yerde buldum penguenlerin olduğu bu adanın adı neden galapagos ilgilenmiyorum ama konu Penguenlerle ilgili olmadığı için olabilir. Bu ada nın güzergahında yetilerin mağarasına uğrayabilirmiyiz diye düşünüyorum eğer öyleyse Folklanda yolculuk baya baya bi uzun sürecek yaman bey yetilerle takılır reklamdaki gibi mağarada kirbit yakarsa üfletirler:DD

k3n4n

Bu yazının sahibi kim? Empty Geri: Bu yazının sahibi kim?

Mesaj  oldudabitti C.tesi Mayıs 24, 2008 8:14 am

Araştırmacı kişilik devam et.

oldudabitti

Mesaj  Selenia C.tesi Mayıs 24, 2008 3:35 pm

Ne yapmış bu g..ü bo.lu evropalılar??

Iyi bulmussun hatta cok da guzel demis kim yazdiysa ama bence boyle seyleri yazmazlar bloglarina.. Rolling Eyes
Selenia
Selenia

Mesaj  oldudabitti C.tesi Mayıs 24, 2008 3:37 pm

Eee kolay değil avrupalarda yaşamak herşeylerini öğrenmişsin beğenirsin tabi :p

oldudabitti

Mesaj  Selenia C.tesi Mayıs 24, 2008 3:47 pm

hakanidea demiş ki:Eee kolay değil avrupalarda yaşamak herşeylerini öğrenmişsin beğenirsin tabi :p

Aksine hic begenmiyorum, var mi Turkiye gibisi.. cheers
Selenia
Selenia

Mesaj  oldudabitti C.tesi Mayıs 24, 2008 3:56 pm

Onları değil onların aleyhinde yazılan yazıyı beğenir diyorum alien

oldudabitti

Mesaj  Selenia C.tesi Mayıs 24, 2008 4:26 pm

hakanidea demiş ki:Onları değil onların aleyhinde yazılan yazıyı beğenir diyorum alien

Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Evet Evet Razz
Selenia
Selenia